מהו אינדקס אתרים?

לאחר שבונים אתר, ומשקיעים בעיצובו ובתוכנו, אנחנו מצפים שגולשים יגיעו במהרה – אך הרשת עצומה וישנם אלפי אתרים שמשווקים מוצר כמעט זהה לשלנו. בלחיצה אחת בגוגל, גם אם הוקלדה מילת המפתח המדויקת ביותר, יכולות להופיע אינספור תוצאות – וכאן נשאלת השאלה: כיצד נתבלט ונגרום לגולשים להגיע דווקא לאתר שלנו? לבעיה הזו פיתרון יעיל במיוחד: אינדקס אתרים. מדובר בענף גדול של מנועי חיפוש ספיציפיים ואתרי אינדקס בעלי נושא מסוים, לעומת מנועי חיפוש כ"גוגל" ו"יאהו", שהם אמנם כלי חיפוש יעיל אך לא ממוקד. כיום כמעט בכל נושא יש אינדקס אתרים, החל מבעלי עסקים כרופאים, עורכי דין ואפילו ספרי כלבים, וכן אינדקסי אתרים שקשורים לתחביבים שונים, כטיולי מסעות בעולם וחובבי שחיה. האינדקס מקל על הגולשים להגיע לאתרים הרלוונטים בתחום, ומשמש ערובה להגעה מהירה לאתר שיכיל את המידע המבוקש. ככל שהאינטרנט מתקדם והשנים עוברות, אינדקס אתרים מהווה חלק משמעותי יותר בדרך להצלחת אתר העסק, והוא מושך אליו עשרות אלפי כניסות ביום – כך שבהחלט מומלץ להיות חלק מהמאגר הפופולארי.

צור עמנו קשר עוד היום לפרטים נוספים או לעצה מקצועית

מהם היתרונות באינדקס אתרים?

ראשית כל, גולשים יעדיפו לחפש אינדקס אתרים בנושא המבוקש ולא יגשו רק למנועי חיפוש, משום שאינדקס אתרים מסנן תוצאות לא קשורות ואתרים שלא עודכנו זמן רב. מלבד זאת, לרוב הוא גם מכיל תקציר רלוונטי ותמונת האתר, וכן ממיין את האתרים לתת-קטגוריות שמקלות על הגולשים. לסיכום, הפיקוח האנושי שקיים באתרי האינדקס האלו הוא יתרון מרכזי ומבטיח את כניסת הגולשים מאשר בפרסום פרסומות ברחבי הרשת.

כיצד מקדמים את עצמנו באינדקס?

אין ספק שחשוב להשתלב באינדקס אתרים, אך כל עוד לא נופיע בעמוד הראשון – היעילות שבפרסום האתר באינדקס אתרים תהיה כמעט אפסית. רוב הגולשים מוצאים את מבוקשם בתוצאות הראשונות, ומניחים שמדובר באתרים המוצלחים והמבוקשים בתחום. בדרך-כלל, מנהלי אינדקס אתרים ממקמים את העסקים על-פי אמות מידה שמתאימות לסוג המדריך, בדרך כלל כלכליות, כך שלאתרים חדשים קשה מאוד להשתלב בתוצאות הראשונות. במקום זה נכנסים לתמונה מקדמי אתרים. התשלום למקדמי האתרים יבטיח את מקומכם בראשית עמודי התוצאות ואת כניסות הגולשים, ובעצם "ישדך" בין הצרכנים הפונטציאליים למוצר שלכם.

השאר תגובה