בעידן הסמארטפונים, למעלה מ-50% האינטרנט כבר גולשים באמצעות המכשירים המתקדמיםומדובר בתופעה שרק מתרחבת, כשכיום יש מעל 2 מיליון מכשירי סמארטפונים בישראל. הזמינות של המכשירים הללו מאפשרת לגלוש מכל מקום ובכל רגע. כתוצאה מכך, אין שום ספק כי חשוב להתאים את האתרים לסמארטפונים, כדי להפוך את הגלישה בהם לנגישה ונוחה עבור הכמות העצומה של הגולשים האלו. יתרה מכך – על פי ההערכות, ב-2012 יותר אנשים יגלשו באינטרנט באמצעות מכשירי הסלולארי במקום דרך המחשב. כבעלי עסקים, באמצעות התאמת אתרים לסמארטפונים נגדיל את מספר המבקרים באתרינו באופן ניכר ובהתאם לכך את המכירות. בנוסף, אפליקציית ה-GPSעשויה להוביל את השוהים באזור היישר לעסק שלכםכך שכדאי שיהיה לכם אתר שיוכלו לקבל בו רושם ראשוני חיובי. בביזנס דיזיין אנחנו בונים גם אתרים לסמארטפונים לצד האתרים ה"רגילים".

מה ההבדל באתרים לסמארטפונים?

אתרים לסמארטפונים שונים מאתר רגיל משמעותית: הגולשים שוהים באתרים אלו זמן קצר בהרבה, ולא מעוניינים בהצפת נתונים אלא בקבלת מבוקשם באופן מיידי. חשוב לעצב אתרים לסמארטפונים באופן שיקל על התפעול שלהם ויהפוך את הגלישה לנוחה במיוחד. עלינו לזכור כי גלישה באמצעות סמארטפון משמעותה גלישה במסך קטן בהרבה מאשר בגלישה במחשב, ויש להתחשב בכך בזמן בנייתו ועיצובו של האתרלרוב אתר מכווץ עם כפתורים בולטים. אין עוד צורך בתפריטים ארוכים בעלי היררכיות עמוקות ותכנים עמוסים – אלא במיקוד ובהירות.

כיצד אתר מותאם לגלישה בסמארטפון?

באתרים לסמארטפונים הכתובת נשארת זהה – הגולש מקליד את הכתובת שהוא מכיר, אך הקוד מזהה שהכניסה נעשתה באמצעות הסמארטפון – וכך מעביר אותו אוטומטית לגרסה המותאמת.

השאר תגובה