העברת הנושא ומטרת האתר באמצעות עיצוב

עיצובים לאתר הם מרכיב חשוב להצלחתם של אתרי אינטרנט. באינטרנט של היום אשר גדוש כל כך במתחרים חובה להתלבט ולשלוח מסר נכון בכל דרך אפשרית. עיצובים לאתר שולחים מסר על אתרי אינטרנט. בעיצוב אתר ניתן להשרות לגולש אווירה נינוחה באמצעות צבעים בהירים, להיראות רציני באמצעות הצבע המתאים, או לאפיין את הקונספט של האתר בערכת הצבע הרלוונטית אל הנושא. לדוגמא ניתן למצוא ברשת עיצובים לאתר בהם הצבעים השליטים הם ירוק עבור אתרי אינטרנט העוסקים בטבע, כמו שאתרי אינטרנט העוסקים בשחיה לעיתים רבות בוחרים בערכת צבע המבוססת כחול בהיר. עיצובים לאתר שולחים מסרים שונים ומגוונים אך יש לדעת לאפיין את העיצוב בהתאם לאתר האינטרנט או למטרה שלו.

 

שליחת מסר דרך עיצוב

כמו-כן בעיצוב ישנם מרכיבים נוספים – הצבעים מכתיבים לאן העין של שולח תימשך לראשונה, ובמה אותו גולש יביט קודם. בחירה חכמה של עיצוב תנווט את הגולש לאן שבעל האתר מעוניין לנווט אותו. חלק בלתי נפרד מבחירת עיצובים לאתר הוא הלוגו. הלוגו הוא חלק בלתי נפרד מהעיצוב וגם עליו לשלוח מסר נכון. הלוגו יכול להציג עסק כרציני, כשובב באם הוא מעוגל מעט או לחלופין כעסק בלתי רציני באם ניכר כי לא נעשתה השקעה בעיצוב הלוגו. באתרי אינטרנט מומלץ להציג תמונות של אנשים. אנשים מתחברים לאנשים, ועסק המציג תמונות של בני אדם נראה כרציני. מאידך כאשר תמונה של אישה המוצגת באתר אינטרנט מסתכלת לכיוון הגולש, נוצר מצב שהגולש מוסח מן התוכן ומן המטרה האמיתית של האתר ובאופן אוטומטי מסתכל בחזרה אל האישה.

בחירת עיצובים לאתר

עיצובים לאתר במקרים רבים נוטים לחזור על עצמם – האתר ממורכז, הלוגו למעלה, תפריט ניווט עליון, והתוכן מתחתיו. מה שזה יוצר זה שליחת מסר ברור לגולש, עבודה לפי היררכיה מוכרת. הגולש מבין היכן יוכל למצוא את מה שהוא מחפש באתר והדבר מוביל לאינטראקציה טובה עימו. מאידך לעיתים סטייה מן הנורמה לא בהכרח שלילית. במרבית המקרים כאשר אנו חוזים באתר אינטרנט אשר משאיר עלינו רושם חזק, לרוב מדובר באתר אינטרנט בעל עיצוב "לא סטנדרטי". מהצד השני עיצוב לא סטנדרטי אשר נבנה לא נכון יכול להוביל למצב של שליחת מסר לא נכון אל הגולשים. מסר כמו חוסר רצינות, או לחלופין יצירה של בלבול לגבי מטרת האתר. לסיכום, עיצובים לאתר הם תחום מגוון מאוד והאפשרויות הן רבות. יש לדעת לאפיין את המטרה של אתר אינטרנט ולהתאים אל האתר את העיצוב בהתאם. על אתר אינטרנט לשלוח את המסר הנכון לגולש במינימום זמן, ולכן בהחלט שאין להקל ראש בבחירת עיצוב נכון.

צור קשר ונאפיין עבורך עיצוב אישי

השאר תגובה