אחוז ניכר מהגלישה באינטרנט כיום (מעל 50%!) מתבצע באמצעות מכשירי הסמארטפונים, שמאפשרים גישה לאתרים בכל רגע ומכל מקום. הדבר בהחלט משפיע על בעלי האתריםצפיה באמצעות הסמארטפון גורמת לעיצוב בפלאש להיראות קטן ולא מובן, מפריעה לקרוא את הטקסט ומקשה על מעבר בתפריטים. לעומת אתר במחשב, בו האתר מתפרש על מסך גדול, המסך הקטן של הסמארטפון מעניק לאתר חזות עמוסה. מלבד הקושי בגלישה, הדבר גם נותן למבקר רושם לא מקצועי, לא איכותי ומיושן על בעל האתר. בעיות אלו מחייבות להתאים את האתריםאת הקוד ואת העיצובלסמאטרפונים.

מה מאפיין עיצוב לסמארטפונים?

בעיצוב לסמארטפונים האסטרטגיה שונה לחלוטין. אמנם לא מדובר בהכרח בעיצוב פשוט, אלא בהתאמת האלמנטים למסך הקטן ולאופן הגלישה דרך הסמארטפון. כדי למקסם את חווית הגלישה, עלינו לשים דגש בעיצוב לסמארטופונים על עימוד נוח וממשק פשוט, ללא תפריטים עם היררכיות עמוקות, המעטה במלל ושילוב כותרות ברורות וקריאות. יש להתייחס בכל העת לעובדה שעיצוב לסמארטפונים מיועד למסך קטן במיוחד, ועלינו למנוע התעסקות בלי פוסקת ב"זום אאוט" ו"זום אין" לאזורים שונים באתר, שמפריעה לגלישה וגורמת למבקרים לצאת מהאתר ולעבור למתחרים.

האם זה אפשרי ליצור בנפרד עיצוב למחשב ועיצוב לסמארטפונים?

בהחלט כן. אמנם התאמת אתר לסלולריים המתוחכמים היא עבודה מאתגרת מבחינת התכנות, אך כל איש מקצוע אמור כיום לדעת לבצע את הפעולות הנדרשות. בביזנס דיזיין אנחנו מציעים לכל אדם שבונה באמצעותנו אתר את התאמתו לגלישה בסמארטפונים.

איך זה בעצם פועל?

כדי לשלב עיצוב לסמארטפונים, יוצרים כמה שלבים לגודל המסך בזמן בניית האתר. כשהגולש ייכנס לאתר, המכשיר שבו הוא משתמש יבחן את הקוד שמוטמע באתר. באמצעות הקוד, יתבצע זיהוי של גודל המסך, ואוטומטית יוצג האתר הנכון. לא רק שהנראות תהיה יותר טובה – התאמת עיצוב לסמארטפונים מקלה על מהירות הגלישה (זכרו – גולש שייתקל באתר איטי שייקח לו זמן רב לעלות, עלול לעבור לאתר הבא).

השאר תגובה