קידום אתר – מה זה בעצם?

איך נגרום לגולשים להגיע לאתרינו? כיצד נעזור להם לבקר דווקא באתר שלנו, מבין מיליארדי האתרים הפזורים ברשת? רוב בעלי האתרים והעסקים יענו לשאלות אלו בכך שיש צורך ברור בקידום האתר. מטרת קידום אתר היא בעצם להיות הראשון במנועי החיפוש, במיוחד גוגל, עבור מילות המפתח הרלוונטיות. חשוב לזכור שקידום אתר אינו תהליך פשוט – ראשית כל עלינו לזהות את קהל המטרה, לאחר מכן לפעול להשגת הדירוג הגבוה במנועי החיפוש למילות המפתח הללו ולבסוף לנתח ולהסיק מסקנות כדי לשפר את התהליך. פרסום שמטרתו הבאת גולשים ויחסי ציבור אינו חלק מאותו תהליך שנקרא "קידום אתר", למרות שכמובן גם יעזרו לשפר את המיקום בתוצאות החיפוש. חשוב לזכות שבניית אתר שמנצל לרעה את נקודות התורפה באלגוריתמים עליהם מבוססים מנועי החיפוש לא נחשבת קידום אתר אלא מדובר בטכניקת "ספאם". המטרה כמקדם אתר היא לבנות אתר שמשתמש במספר עקרונות בהם משתמשים מנועי החיפוש, אחרת אותם מנועים יעלו על הרמאות ויפגעו בדירוגינו באופן בלתי הפיך או שפשוט ישכללו את אותו אלגוריתם – ואז שיטתנו לא תהיה יעילה יותר.

מעוניינים בייעוץ חינם? פנו אלינו עוד היום!

איך נהיה מקדמי אתרים מוצלחים?

כדי להצליח בתהליך קידום אתר עלינו ראשית כל להבין כיצד עובדים אותם מנועי חיפוש, באילו אופנים מנועים אלו התפתחו ולאן הם מכוונים בעתיד. חשוב גם לחשוב מראש מהי האסטרטגיה שבה נשתמש, שכמובן נגזרת מהיקף ומטרות פרויקט הקידום הספציפי. בעל אתר שאינו מיועד למטרות רווח הוא בעל יעדים שונים מאתר לעסק ומסחר. בנוסף, קידום אתר בעל דפים ספורים בלבד יהיה קל יותר מאשר קידומו של אתר בעל היקף של אלפי דפים. בטרם קידום האתר, יש להבין את המשימה ולתכנן את דרכי הפעולה שמתאימים לה.

עקרונות חשובים בקידום אתרים

חשוב להבהיר – קידום אתר אינו תוכנית להתעשרות מהירה. מקדם אתרים מקצועי צריך קודם כל לחשוב כיצד יביא לתוצאות לטווח ארוך שלא יסכנו את החרמת האתר ונידויו ממנועי החיפוש השונים. קידום אתר באמצעות טריקים שמנצלים חולשות שונות של מנועי חיפוש, שנועדו לעשיית רווח מהיר, הוא פסול. אמנם מדובר בתהליך שלוקח זמן, אך קידום אתר באופן נכון יספק תוצאות לטווח ארוך שיעילותן אף תגבר עם הזמן. בסופו של דבר, תוך טווח של כשנה אפשר לקדם כמעט כל סוג אתר היישר לראש תוצאות החיפוש – זאת משום שקידום אתר נכון תלוי בוותק הקישורים וגיל האתר. כדי שנצליח לקדם את האתר, עלינו להגדיל את תדירות עדכונו, להוסיף לו תוכן רלוונטי, לשנות את הקישורים בעמוד וכן לדאוג לאיכות הקוד של האתר.

השאר תגובה