שדרוג אתרים – האם זה משתלם

רבים הם המוצאים עצמם כאשר בבעלותם אתר אינטרנט מיושן אשר נבנה לפני מספר שנים, יושבים ומתלבטים האם כדאי להשתדרג?. השוק משתנה מעת לעת וכן טכנולוגיות חדשות נכנסות ללא הרף. כמו-כן אתרים מיושנים ממעיטים בשימוש בטכנולוגיות חדישות כגון JQUERY  וAJAX לדוגמא. אתרי אינטרנט מיושנים הם פחות אנימטיביים, ופחות יוצרים עניין אצל הגולש. לעומת זאת כאשר שוקלים להשתדרג קיימת מנגד הטרחה הרבה אשר כרוכה בהקמת אתר אינטרנט אשר לעיתים מדאיגה גם היא. הקמת אתר אינטרנט חדש טורחת עבודה רבה – איפיונים, חשיבה על קונספט, פגישות עם חברה לבניית אתרים, ועוד. בעולם האינטרנט של היום קיימת חובה להתחדש ואתר אינטרנט מוצלח חייב להיות "מעודכן" ולהיראות תואם לתקופה.

נקודות חדשות נוספות אשר כדאי לשקול בשדרוג אתרים

בעבר נושא של קידום אתרים היה פחות בתודעה. אתרים רבים נבנו במערכת כתובות אשר אינה מכוונת  קידום, במקום להכיל את שם העמוד ולהעביר את מטרת העמוד אל מנוע החיפוש בצורה הטובה ביותר. לדוגמא הכתובת של עמוד זה מכילה בתוכה את צירוף המילים שדרוג אתרים, והדבר עוזר לקידום העמוד בתוצאות החיפוש של הביטוי. כמו-כן גם נושא מערכות ניהול התוכן היה פחות בתודעה בעבר. אתרי אינטרנט רבים נבנו בעבר במתכונת של אתרים סטטיים – הכוונה היא בקוד HTML  וללא מערכת ניהול תוכן אשר כותבת את קוד האתר ומאפשרת עדכון פשוט של האתר דרך ממשק משתמש. אתר אינטרנט אשר אינו מופעל ע"י מערכת ניהול תוכן הוא אינו נוח לעדכון, ויוזרים אשר אינם טכניים וברשותם אתר סטטי – פשוט אינם מעדכנים את האתר וכתוצאה מכך הקידום של אתר האינטרנט נפגע קשות.

נתונים נוספים שיש לשקול בעת שדרוג אתרים

כאשר משדרגים אתר אינטרנט חשוב שלא "להכעיס" את מנועי החיפוש ולא לבלבל את הגולשים הישנים של האתר או אפילו גולשים חדשים אשר עתידים לגלוש באתר. מנועי החיפושים מכירים דפים שונים באתרי אינטרנט לפי הכתובות שלהם. שינוי הכתובת של דף באתר אינטרנט ללא יצירת הפניה נכונה יכול לגרום לכך שיוזר אשר מגיע אל העמוד דרך מנוע חיפוש פשוט יופנה אל דף שגיאה אשר יזרוק אותו אל מחוץ לאתר ובכך יתכן ונאבד לקוח פונטנציאלי.

לסיכום, שדרוג אתרים יש לעשות אצל מומחים וחשוב לעדכן ולהשתדרג בכל עת. אתרי אינטרנט מעודכנים מאפשרים להשיג תוצאות מקסימליות ולקדם את מטרת בעלי האתר בצורה הטובה ביותר.

שדרוג אתרים אנו מזמינים אתכם ליצור עימנו קשר לפרטים נוספים או לעצה מקצועית

השאר תגובה